Produkte > OMNION POWER > AXA010A0X3Z
AXA010A0X3Z
AXA010A0X3Z OmniOn Power
AXA010-sip?TNR=Data%20Sheets%7CAXA010-sip%7CPDF
Hersteller: OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 55W
Packaging: Bulk
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Package / Case: 10-SIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 10V
Voltage - Output 1: 0.8 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 55 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AXA010A0X3Z OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 55W, Packaging: Bulk, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Package / Case: 10-SIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 10V, Voltage - Output 1: 0.8 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 55 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote AXA010A0X3Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AXA010A0X3Z AXA010A0X3Z Hersteller : OmniOn Power AXA010A0X3_10_7_15-1920013.pdf Non-Isolated DC/DC Converters SIP in 10-14Vdc out 0.75-5.5Vdc 10A