AXLH152P040ED
AXLH152P040ED Cornell Dubilier - CDE
AXLH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1500uF 40Vdc -10/+30%
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AXLH152P040ED Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.063" L (20.00mm x 27.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 57mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.555 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.3 A @ 5 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AXLH152P040ED AXLH152P040ED Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXLH.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.063" L (20.00mm x 27.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 57mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.555 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.3 A @ 5 kHz