AXT630124
AXT630124 Panasonic Electric Works
con_eng_f4s.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: CONN HDR 30POS SMD GOLD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header, Center Strip Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Pitch: 0.016" (0.40mm)
Height Above Board: 0.033" (0.84mm)
Mated Stacking Heights: 1mm
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AXT630124 Panasonic Electric Works
Description: PANASONIC - AXT630124 - STACKING CONN, HEADER, 30POS, 2ROW/0.4MM, tariffCode: 85366930, productTraceability: No, Kontaktüberzug: Gold Plated Contacts, Kontaktanschluss: Surface Mount, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 0.4mm, Ausführung: Header, Anzahl der Kontakte: 30Kontakt(e), euEccn: NLR, Anzahl der Reihen: 2Reihe(n), Kontaktmaterial: Copper Alloy, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, directShipCharge: 25, usEccn: EAR99, Produktpalette: F4S Series.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AXT630124 AXT630124 Hersteller : Panasonic Electric Works con_eng_f4s.pdf Description: CONN HDR 30POS SMD GOLD
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Pitch: 0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights: 1mm
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 3818 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
AXT630124 AXT630124 Hersteller : Panasonic Industrial Devices con_eng_f4s.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors CONN HEADER F4S 30 POS 0.4mm
Mindestbestellmenge: 2
AXT630124 AXT630124 Hersteller : PANASONIC PANA-S-A0002300778-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: PANASONIC - AXT630124 - STACKING CONN, HEADER, 30POS, 2ROW/0.4MM
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Gold Plated Contacts
Kontaktanschluss: Surface Mount
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 0.4mm
Ausführung: Header
Anzahl der Kontakte: 30Kontakt(e)
euEccn: NLR
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Kontaktmaterial: Copper Alloy
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Produktpalette: F4S Series
auf Bestellung 69 Stücke:
AXT630124 Hersteller : PANASONIC con_eng_f4s.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Contact; male; gold-plated; SMT; Inom: 300mA; Imax: 5A; 0.406mm; 60V
Type of connector: PCB to PCB
Kind of connector: male
Contact plating: gold-plated
Electrical mounting: SMT
Operating temperature: -55...85°C
Contacts pitch: 0.406mm
Current rating: 0.3A
Maximum current: 5A
Rated voltage: 60V