AZ23B2V7-E3-18
AZ23B2V7-E3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
az23_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 83 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Power - Max: 300 mW
Produktbewertung abgeben
Technische Details AZ23B2V7-E3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Anode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 83 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Power - Max: 300 mW.
Weitere Produktangebote AZ23B2V7-E3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AZ23B2V7-E3-18 AZ23B2V7-E3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors az23_series.pdf Zener Diodes 2.7 Volt 0.3W 2% CA