Produkte > VISHAY > AZ23C3V6-E3-08
AZ23C3V6-E3-08
AZ23C3V6-E3-08 Vishay
az23series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Dual Common Anode 3.6V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 4389 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2470
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AZ23C3V6-E3-08 Vishay
Description: DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT-23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Anode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Power - Max: 300 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AZ23C3V6-E3-08 AZ23C3V6-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division az23_series.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT-23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Power - Max: 300 mW
auf Bestellung 186000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
AZ23C3V6-E3-08 AZ23C3V6-E3-08 Hersteller : VISHAY AZ23C3V6-E3-08.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 3.6V; SMD; 7 inch reel; SOT23; 3000pcs.
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 3.6V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel
Case: SOT23
Semiconductor structure: common anode; double
Quantity in set/package: 3000pcs.
Mindestbestellmenge: 625
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Power - Max: 300 mW
Mindestbestellmenge: 63
AZ23C3V6-E3-08 AZ23C3V6-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors az23_series.pdf Zener Diodes 3.6 Volt 0.3W 5% CA
Mindestbestellmenge: 4
AZ23C3V6-E3-08 AZ23C3V6-E3-08 Hersteller : Vishay az23series.pdf Diode Zener Dual Common Anode 3.6V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R