Produkte > VISHAY > AZ23C5V6-E3-08
AZ23C5V6-E3-08
AZ23C5V6-E3-08 Vishay
az23series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Dual Common Anode 5.6V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AZ23C5V6-E3-08 Vishay
Description: DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT-23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Anode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 800 mV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AZ23C5V6-E3-08 AZ23C5V6-E3-08 Hersteller : Vishay az23series.pdf Diode Zener Dual Common Anode 5.6V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
AZ23C5V6-E3-08 AZ23C5V6-E3-08 Hersteller : VISHAY az23_series.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 5.6V; SMD; 7 inch reel; SOT23; 3000pcs.
Case: SOT23
Mounting: SMD
Kind of package: 7 inch reel
Tolerance: ±5%
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 5.6V
Quantity in set/package: 3000pcs.
Semiconductor structure: common anode; double
AZ23C5V6-E3-08 AZ23C5V6-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division az23_series.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT-23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 800 mV
Mindestbestellmenge: 855
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Mindestbestellmenge: 77
AZ23C5V6-E3-08 AZ23C5V6-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors az23_series.pdf Zener Diodes 5.6 Volt 0.3W 5% CA