Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25620B1427A101
B25620B1427A101
B25620B1427A101 EPCOS - TDK Electronics
B2562_.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 420UF 1.1KVDC SCREW
Tolerance: -15%, 0%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm)
Capacitance: 420 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25620B1427A101 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 420UF 1.1KVDC SCREW, Tolerance: -15%, 0%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm), Capacitance: 420 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25620B1427A101 B25620B1427A101 Hersteller : EPCOS / TDK B2562_.pdf Film Capacitors 420 uF, 1100 V and MKP DC