Produkte > EPCOS / TDK > B25631A1506K200
B25631A1506K200
B25631A1506K200 EPCOS / TDK
tdkc-s-a0001073436-1.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 50 uF, 1200 V MKP DC-LSI
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25631A1506K200 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 50UF 10% 1.2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 50 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25631A1506K200 B25631A1506K200 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B2563_B.pdf Description: CAP FILM 50UF 10% 1.2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 50 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)