Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25631S0407K500
B25631S0407K500
B25631S0407K500 EPCOS - TDK Electronics
B2563_B.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 400UF 10% 500VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 400 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25631S0407K500 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 400UF 10% 500VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 400 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote B25631S0407K500
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25631S0407K500 B25631S0407K500 Hersteller : EPCOS / TDK tdkc-s-a0001073436-1.pdf Film Capacitors 400 uF, 500 V MKP DC-LSI
Produkt ist nicht verfügbar
B25631S0407K500 Hersteller : EPCOS / TDK B2563_B.pdf Category: Power factor correction capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 400uF; 500VDC; ±10%; Pitch: 45mm
Type of capacitor: polypropylene
Mounting: screw type
Operating temperature: -55...70°C
Capacitance: 400µF
Terminal pitch: 45mm
Dimensions: Ø85x65mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 500V DC