Produkte > EPCOS / TDK > B32026A3105M000
B32026A3105M000
B32026A3105M000 EPCOS / TDK
Y2_B32021_026.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Safety Capacitors 1.0uF 300volts 20% Y2
auf Bestellung 774 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32026A3105M000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1UF 20% 1.5KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote B32026A3105M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32026A3105M000 B32026A3105M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Y2_B32021_026.pdf Description: CAP FILM 1UF 20% 1.5KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: Y2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm)