Produkte > EPCOS / TDK > B32354S3406K010
B32354S3406K010
B32354S3406K010 EPCOS / TDK
b32354s.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 350VAC 40uF 10% LS 52.5mm
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32354S3406K010 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 2.165" (55.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 40 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.969" W (57.50mm x 50.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32354S3406K010 B32354S3406K010 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b32354s.pdf Description: CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 2.165" (55.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 40 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.969" W (57.50mm x 50.00mm)