Produkte > EPCOS / TDK > B32361A4406J080
B32361A4406J080
B32361A4406J080 EPCOS / TDK
B3236_.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 40uF 480 V PEC MKP
auf Bestellung 145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32361A4406J080 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 40UF 5% 480VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 40 µF, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32361A4406J080 B32361A4406J080 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B3236_.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP FILM 40UF 5% 480VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 40 µF
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)