Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32520C0225K289
B32520C0225K289
B32520C0225K289 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32520C0225K289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32520C0225K289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32520C0225K289 B32520C0225K289 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 2.2uF 63volts 10%