Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32521C0474J000
B32521C0474J000
B32521C0474J000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
auf Bestellung 2549 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32521C0474J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32521C0474J000 B32521C0474J000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.47uF 63volts 5%
auf Bestellung 7310 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
B32521C0474J000 B32521C0474J000 Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.47uF 63volts 5%
Mindestbestellmenge: 3
Description: Capacitor: polyester; 0.47uF; 40VAC; 63VDC; 10mm; ±5%; 13x7x4mm; THT
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.47µF
Operating voltage: 40V AC; 63V DC
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±5%
Body dimensions: 13x7x4mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C