Produkte > EPCOS / TDK > B32521C1474K
B32521C1474K
B32521C1474K EPCOS / TDK
B32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 470nF; 63VAC; 100VDC; 10mm; ±10%; 13x7x4mm
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.47µF
Operating voltage: 63V AC; 100V DC
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 13x7x4mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Lead length: 6mm
Manufacturer series: MKT
Climate class: IEC 60068-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32521C1474K EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polyester; 470nF; 63VAC; 100VDC; 10mm; ±10%; 13x7x4mm, Type of capacitor: polyester, Capacitance: 0.47µF, Operating voltage: 63V AC; 100V DC, Terminal pitch: 10mm, Tolerance: ±10%, Body dimensions: 13x7x4mm, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Lead length: 6mm, Manufacturer series: MKT, Climate class: IEC 60068-1.