Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32521C3154K000
B32521C3154K000
B32521C3154K000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
auf Bestellung 664 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32521C3154K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32521C3154K000 B32521C3154K000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.15uF 250volt 10%
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
B32521C3154K000 Hersteller : EPCOS 1955213.pdf Description: EPCOS - B32521C3154K000 - KONDENSATOR POLYE RADI 0.15UF 250V RM10
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: polyester; 0.15uF; 160VAC; 250VDC; 10mm; ±10%; 13x9x4mm
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.15µF
Operating voltage: 160V AC; 250V DC
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 13x9x4mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C