Produkte > EPCOS / TDK > B32521C6104K
B32521C6104K
B32521C6104K EPCOS / TDK
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.1uF 400volts 10%
auf Bestellung 457 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32521C6104K EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32521C6104K B32521C6104K Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.1uF 400volts 10%
auf Bestellung 3607 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
B32521C6104K B32521C6104K Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b32520_529.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
auf Bestellung 2596 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
B32521C6104K B32521C6104K Hersteller : EPCOS mkt_b32520_29.pdf Cap Film 0.1uF 400V PET 10%( 13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 125°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
B32521C6104K B32521C6104K Hersteller : TDK B32520_529.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 100nF; 200VAC; 400VDC; 10mm; ±10%; 13x11x5mm
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.1µF
Tolerance: ±10%
Climate class: IEC 60068-1
Manufacturer series: MKT
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Lead length: 6mm
Terminal pitch: 10mm
Operating voltage: 200V AC; 400V DC
Body dimensions: 13x11x5mm