Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32522C1105K289
B32522C1105K289
B32522C1105K289 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 3510 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1170
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32522C1105K289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32522C1105K289 B32522C1105K289 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 1.0uF 100volts 10%
auf Bestellung 1107 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B32522C1105K289 B32522C1105K289 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b32520_529.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 10
B32522C1105K289 B32522C1105K289 Hersteller : TDK B32520_529.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 1uF; 63VAC; 100VDC; 15mm; ±10%; 18x10.5x5mm
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 63V AC; 100V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 18x10.5x5mm
Terminal pitch: 15mm