Produkte > TDK > B32522Q1105K000
B32522Q1105K000
B32522Q1105K000 TDK
go-B32529C3103K000.pdf
Hersteller: TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 1uF; 63VAC; 100VDC; 15mm; ±10%; 18x11x6mm; MKT
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 63V AC; 100V DC
Tolerance: ±10%
Mounting: THT
Terminal pitch: 15mm
Body dimensions: 18x11x6mm
Operating temperature: -55...125°C
Lead length: 6mm
Climate class: IEC 60068-1
Manufacturer series: MKT
auf Bestellung 3897 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 85
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32522Q1105K000 TDK
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32522Q1105K000 B32522Q1105K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b32520_529.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
auf Bestellung 641 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
B32522Q1105K000 B32522Q1105K000 Hersteller : TDK ELECTRONICS b32520_529.pdf Cap Film 1uF 100V PET 10%( 18 X 6 X 11mm) Radial Wound 15mm 125°C Automotive AEC-Q200 Bulk
auf Bestellung 180 Stücke:
B32522Q1105K000 B32522Q1105K000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 1.0uF 100volts 10%