Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32523Q6684K189
B32523Q6684K189
B32523Q6684K189 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32523Q6684K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote B32523Q6684K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32523Q6684K189 B32523Q6684K189 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.68uF 400volts 10%