B32524Q3106K
B32524Q3106K EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524Q3106K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524Q3106K B32524Q3106K Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 10uF 250volts 10%
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32524Q3106K B32524Q3106K Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 10uF 250volts 10%
auf Bestellung 31 Stücke:
B32524Q3106K B32524Q3106K Hersteller : TDK B32520_529.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 10uF; 250VDC; 27.5mm; ±10%; 31.5x21.5x12.5mm
Type of capacitor: polyester
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 31.5x21.5x12.5mm
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: MKT
Terminal pitch: 27.5mm
Lead length: 6mm