Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32524Q6105K189
B32524Q6105K189
B32524Q6105K189 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524Q6105K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32524Q6105K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524Q6105K189 B32524Q6105K189 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 1.0uF 400volts 10%