Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32526R6156K000
B32526R6156K000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32526R6156K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm).
Weitere Produktangebote B32526R6156K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32526R6156K000 B32526R6156K000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 15uF 10% 400volt MKT L/S=37.5mm
Produkt ist nicht verfügbar
B32526R6156K000 B32526R6156K000 Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 15uF 10% 400volt MKT L/S=37.5mm