Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32529C0274K000
B32529C0274K000
B32529C0274K000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Capacitance: 0.27 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32529C0274K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Capacitance: 0.27 µF.
Weitere Produktangebote B32529C0274K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32529C0274K000 B32529C0274K000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.27uF 63volts 10%
Produkt ist nicht verfügbar
B32529C0274K000 B32529C0274K000 Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.27uF 63volts 10%