Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32529C0563J000
B32529C0563J000
B32529C0563J000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Capacitance: 0.056 µF
auf Bestellung 7063 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32529C0563J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Capacitance: 0.056 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32529C0563J000 B32529C0563J000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.056uF 63volts 5%
auf Bestellung 1538 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
B32529C0563J000 B32529C0563J000 Hersteller : TDK B32520_529.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 56nF; 63VDC; ±5%; THT; -55÷125°C
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 56nF
Operating voltage: 63V DC
Tolerance: ±5%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C