Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32529C1684J289
B32529C1684J289
B32529C1684J289 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32529C1684J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32529C1684J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32529C1684J289 B32529C1684J289 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.68uF 100volts 5%