Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32529C3563J289
B32529C3563J289
B32529C3563J289 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.056 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32529C3563J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.056 µF.
Weitere Produktangebote B32529C3563J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32529C3563J289 B32529C3563J289 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 0.056uF 250volts 5%