Produkte > EPCOS / TDK > B32559C1224K000
B32559C1224K000
B32559C1224K000 EPCOS / TDK
mkt_b32559c.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 100VDC 0.22uF 10% Crimped
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32559C1224K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm).
Weitere Produktangebote B32559C1224K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32559C1224K000 B32559C1224K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkt_b32559c.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm)