Produkte > TDK > B32560J1104J189
B32560J1104J189
B32560J1104J189 TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 100nF; 63VAC; 100VDC; 7.5mm; ±5%; 4x6.8x9mm
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 63V AC; 100V DC
Tolerance: ±5%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Climate class: 55/125/56; IEC 60068-1
Leads dimensions: Ø0.5x5mm
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: 4x6.8x9mm
Manufacturer series: MKT
auf Bestellung 1269 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 239
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J1104J189 TDK
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC 2DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote B32560J1104J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J1104J189 B32560J1104J189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC 2DIP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
B32560J1104J189 B32560J1104J189 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.1000UF 5% 100V FILM CAP POLY SLVER