Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J3683K000
B32560J3683K000
B32560J3683K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.102" W (9.00mm x 2.60mm)
auf Bestellung 4430 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J3683K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.102" W (9.00mm x 2.60mm).
Weitere Produktangebote B32560J3683K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J3683K000 B32560J3683K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.068uF 250volts 10%