Produkte > EPCOS / TDK > B32561J6683K000
B32561J6683K000
B32561J6683K000 EPCOS / TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 68NF 10% 400V FILM CAP POLY UNCOAT
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J6683K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.260" (6.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.453" L x 0.126" W (11.50mm x 3.20mm).
Weitere Produktangebote B32561J6683K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J6683K000 B32561J6683K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.260" (6.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.453" L x 0.126" W (11.50mm x 3.20mm)