Produkte > TDK ELECTRONICS > B32562H3155K000
B32562H3155K000
B32562H3155K000 TDK ELECTRONICS
mkt_b32560_564.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 1.5uF 250V PET 10% (16.5 X 8.7 X 11mm) Radial Stacked 15mm 125°C Bulk
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562H3155K000 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.343" W (16.50mm x 8.70mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562H3155K000 B32562H3155K000 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 1.5uF; 160VAC; 250VDC; 15mm; ±10%; MKT; THT
Mounting: THT
Body dimensions: 8.7x11x16.5mm
Terminal pitch: 15mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 160V AC; 250V DC
Manufacturer series: MKT
Type of capacitor: polyester
Climate class: 55/125/56; IEC 60068-1
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1.5µF
Leads dimensions: Ø0.8x5mm
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 57
B32562H3155K000 B32562H3155K000 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.343" W (16.50mm x 8.70mm)
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
B32562H3155K000 B32562H3155K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 1.5UF 10% 250V FILM CAP MKT SILVER