Produkte > TDK ELECTRONICS > B32562J3105K289
B32562J3105K289
B32562J3105K289 TDK ELECTRONICS
mkt_b32560_564.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 1uF 250V PET 10% (16.5 X 7 X 9.3mm) Radial Stacked 15mm 125°C Ammo
auf Bestellung 15770 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 830
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J3105K289 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.276" W (16.50mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J3105K289 B32562J3105K289 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.276" W (16.50mm x 7.00mm)
auf Bestellung 2490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 830
B32562J3105K289 B32562J3105K289 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkt_b32560_564.pdf Cap Film 1uF 250V PET 10% (16.5 X 7 X 9.3mm) Radial Stacked 15mm 125°C Ammo
B32562J3105K289 B32562J3105K289 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 1uF; 160VAC; 250VDC; 15mm; ±10%; 7x9.3x16.5mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1µF
Leads dimensions: Ø0.6x5mm
Body dimensions: 7x9.3x16.5mm
Terminal pitch: 15mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 160V AC; 250V DC
Climate class: 55/125/56; IEC 60068-1
Manufacturer series: MKT
Type of capacitor: polyester
auf Bestellung 727 Stücke:
Mindestbestellmenge: 66
B32562J3105K289 B32562J3105K289 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 1.0UF 10% 250V FILM CAP MKT SILVER
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 11
B32562J3105K289 B32562J3105K289 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 1.0UF 10% 250V FILM CAP MKT SILVER
Mindestbestellmenge: 2