Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32562J3225K000
B32562J3225K000
B32562J3225K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 231 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J3225K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote B32562J3225K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J3225K000 B32562J3225K000 Hersteller : TDK ELECTRONICS b32564.pdf Cap Film 2.2uF 250V PET 10% (16.5 X 10.7 X 12.8mm) Radial 15mm 125°C Bulk
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
B32562J3225K000 B32562J3225K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 2.2uF 250volts 10%