Produkte > TDK > B32562J3474K000
B32562J3474K000
B32562J3474K000 TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.197" W (16.50mm x 5.00mm)
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J3474K000 TDK
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.197" W (16.50mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J3474K000 B32562J3474K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.47uF 250volts 10%