Produkte > TDK ELECTRONICS > B32562J3684K000
B32562J3684K000
B32562J3684K000 TDK ELECTRONICS
mkt_b32560_564.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (16.5 X 6 X 7.8mm) Radial Stacked 15mm 125°C Bulk
auf Bestellung 25500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J3684K000 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.236" W (16.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J3684K000 B32562J3684K000 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkt_b32560_564.pdf Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (16.5 X 6 X 7.8mm) Radial Stacked 15mm 125°C Bulk
auf Bestellung 25500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
B32562J3684K000 B32562J3684K000 Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 680nF; 160VAC; 250VDC; 15mm; ±10%; MKT; THT
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 0.68µF
Operating voltage: 160V AC; 250V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 15mm
Manufacturer series: MKT
Leads dimensions: Ø0.6x5mm
Body dimensions: 6x7.8x16.5mm
Climate class: 55/125/56; IEC 60068-1
auf Bestellung 469 Stücke:
Mindestbestellmenge: 95
B32562J3684K000 B32562J3684K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.68uF 250volts 10%
auf Bestellung 584 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
B32562J3684K000 B32562J3684K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.236" W (16.50mm x 6.00mm)