Produkte > EPCOS > B32562J6474K189
B32562J6474K189
B32562J6474K189 EPCOS
mkt_b32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS
Cap Film 0.47uF 400V PET 10% (16.5 X 7.3 X 9.3mm) Radial Stacked 15mm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J6474K189 EPCOS
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 2DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.287" W (16.50mm x 7.30mm).
Weitere Produktangebote B32562J6474K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J6474K189 B32562J6474K189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 2DIP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.287" W (16.50mm x 7.30mm)
Produkt ist nicht verfügbar
B32562J6474K189 B32562J6474K189 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.47UF 10% 400V FILM CAP MKT SILVER