Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32563J3335K000
B32563J3335K000
B32563J3335K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC 2DIP
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 3.3 µF
Size / Dimension: 0.945" L x 0.398" W (24.00mm x 10.10mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32563J3335K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC 2DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 3.3 µF, Size / Dimension: 0.945" L x 0.398" W (24.00mm x 10.10mm).
Weitere Produktangebote B32563J3335K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32563J3335K000 B32563J3335K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 3.3UF 10% 250V FILM CAP MKT SILVER