Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32563J6105K000
B32563J6105K000
B32563J6105K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.441" (11.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.945" L x 0.327" W (24.00mm x 8.30mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32563J6105K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.441" (11.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.945" L x 0.327" W (24.00mm x 8.30mm).
Weitere Produktangebote B32563J6105K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32563J6105K000 B32563J6105K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 1.0UF 10% 400V FILM CAP MKT SILVER