Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32564J6155K000
B32564J6155K000
B32564J6155K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC 2DIP
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.142" L x 0.307" W (29.00mm x 7.80mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32564J6155K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC 2DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.142" L x 0.307" W (29.00mm x 7.80mm).
Weitere Produktangebote B32564J6155K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32564J6155K000 B32564J6155K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors FILM CAP MKT SILVER 1.5uF 10% 400Vdc LS 27.5mm