Produkte > EPCOS > B32620A0222K000
B32620A0222K000
B32620A0222K000 EPCOS
mkp_b32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS
Cap Film 0.0022uF 1000V PP 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 105°C Bulk
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A0222K000 EPCOS
Description: CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : EPCOS mkp_b32620_621.pdf Cap Film 0.0022uF 1000V PP 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 105°C Bulk
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : TDK MKP_B32620_621.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; MKT; 2.2nF; 1kVDC; 500VAC; 4x8.5x10mm
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 500V AC; 1kV DC
Tolerance: ±10%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: MKT
Leads dimensions: Ø0.5x6mm
Body dimensions: 4x8.5x10mm
Terminal pitch: 7.5mm
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
auf Bestellung 319 Stücke:
Mindestbestellmenge: 209
auf Bestellung 321 Stücke:
Mindestbestellmenge: 238
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.0022uF 1KV 10%
Mindestbestellmenge: 4
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.0022uF 1KV 10%
Mindestbestellmenge: 4
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : TDK MKP_B32620_621.pdf Description: CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Mindestbestellmenge: 18
B32620A0222K000 B32620A0222K000 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkp_b32620_621.pdf Cap Film 0.0022uF 1000V PP 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 105°C Bulk