Produkte > TDK CORPORATION > B32620A0472J289
B32620A0472J289
B32620A0472J289 TDK Corporation
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: TDK Corporation
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 4800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A0472J289 TDK Corporation
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A0472J289 B32620A0472J289 Hersteller : TDK Corporation MKP_B32620_621.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Voltage Rating - AC: 500V
Capacitance: 4700 pF
auf Bestellung 1408 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
B32620A0472J289 B32620A0472J289 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkp_b32620_621.pdf Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5% (10 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 7.5mm 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
B32620A0472J289 B32620A0472J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.0047uF 1KV 5%