Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620A3123J000
B32620A3123J000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.012 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A3123J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.012 µF.
Weitere Produktangebote B32620A3123J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A3123J000 B32620A3123J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.012uF 250volts 5%