Produkte > TDK > B32620A3683K000
B32620A3683K000
B32620A3683K000 TDK
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A3683K000 TDK
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A3683K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A3683K000 B32620A3683K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621-587989.pdf Film Capacitors 0.068uF 250volt 10%
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: polyethylene; 68nF; 250VDC; 140VAC; 10x10.5x5mm; THT
Type of capacitor: polyethylene
Capacitance: 68nF
Operating voltage: 140V AC; 250V DC
Body dimensions: 10x10.5x5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 7.5mm
Kind of package: bulk
Operating temperature: -55...105°C