Produkte > EPCOS / TDK > B32642B0103J
B32642B0103J
B32642B0103J EPCOS / TDK
MMKP_B32641B_B32642B-779953.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.01uF 1000volts 5% LS=15mm
auf Bestellung 4000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0103J EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote B32642B0103J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32642B0103J Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B32641B-B32642B.pdf Description: CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)