Produkte > EPCOS / TDK > B32642B0473J000
B32642B0473J000 EPCOS / TDK
MMKP_B32641B_B32643B.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyethylene; 47nF; 1kVDC; 500VAC; 18x14.5x8.5mm; THT
Type of capacitor: polyethylene
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 500V AC; 1kV DC
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 15mm
Body dimensions: 18x14.5x8.5mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Kind of package: bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0473J000 EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polyethylene; 47nF; 1kVDC; 500VAC; 18x14.5x8.5mm; THT, Type of capacitor: polyethylene, Capacitance: 47nF, Operating voltage: 500V AC; 1kV DC, Tolerance: ±5%, Terminal pitch: 15mm, Body dimensions: 18x14.5x8.5mm, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Kind of package: bulk.