Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32643B0104J000
B32643B0104J000 EPCOS - TDK Electronics
MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32643B0104J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote B32643B0104J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32643B0104J000 B32643B0104J000 Hersteller : EPCOS / TDK MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 0.1uF 5% 1000V MKP AEC-Q200