Produkte > EPCOS / TDK > B32652A2222K000
B32652A2222K000
B32652A2222K000 EPCOS / TDK
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.0022uF 2KV 10%
auf Bestellung 11000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652A2222K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652A2222K000 B32652A2222K000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
auf Bestellung 4363 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
B32652A2222K000 B32652A2222K000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0022uF 2KV 10%
Mindestbestellmenge: 3
B32652A2222K000 Hersteller : TDK MKP_B32651_656.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 2.2nF; 2kVDC; 700VAC; 18x12.5x7mm; THT
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 700V AC; 2kV DC
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 15mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...110°C
Body dimensions: 18x12.5x7mm