Produkte > TDK ELECTRONICS > B32652A6104J189
B32652A6104J189
B32652A6104J189 TDK ELECTRONICS
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (18 X 7 X 12.5mm) Radial Wound 15mm 110°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 35100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652A6104J189 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652A6104J189 B32652A6104J189 Hersteller : EPCOS mkpb32651658.pdf Cap Film 0.1uF 630V PP 5%( 18 X 7 X 12.5mm) Radial Wound 15mm 110°C T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 11700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
B32652A6104J189 B32652A6104J189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
B32652A6104J189 B32652A6104J189 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 100nF; 630VDC; 250VAC; 7x12.5x18mm
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 250V AC; 630V DC
Tolerance: ±5%
Mounting: THT
Terminal pitch: 15mm
Body dimensions: 7x12.5x18mm
Operating temperature: -55...110°C
Manufacturer series: MKP
Conform to the norm: AEC-Q200
Leads dimensions: Ø0.8x6mm
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
auf Bestellung 646 Stücke:
Mindestbestellmenge: 75
B32652A6104J189 B32652A6104J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.1uF 630volts 5%
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 12