Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652A7682J000
B32652A7682J000
B32652A7682J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652A7682J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote B32652A7682J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652A7682J000 B32652A7682J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0068uF 1250volt 5%